مرکز تلفن IP

شرکت گاز استان فارس

این مرکز وظیفه ایجاد مکالمات داخلی، شهری و بین شهری شرکت گاز استان فارس را برعهده دارد. در این مرکز از یک دستگاه سوئیچ VOIP شرکت NEC مدل UNIVERSE SV9100 استفاده شده است. این مرکز تلفن  با 200 خط داخلی، 16 ترانک IP، 34 خط دیجیتال داخلی و 8 خط مشترک SIP نصب و راه اندازی شده است. هسته مرکزی سوئیچ بر اساس پروتوکل IP طراحی شده است. این سوئیچ ارتباطات TDM، IP، Video و Wireless را پشتیبانی می نماید. از امتیازات آن نیز میتوان به پشتیبانی از VoiceMail و Video Conference اشاره کرد.


Powered by Froala Editor

مرکز تلفن ترانزیت

مجتمع فولاد مبارکه اصفهان

این مرکز با استفاده از تجهیزات شرکت هواوی Espace UC1900  طراحی شده است. در این مرکز از دو دستگاه ویپ گیت وی Espace UC1900 ، هرکدام به تعداد 16 خط E1 و 12 خط FXS و 12 خط FXO و 8 پورت مشترک IP استفاده شده است. ارتباطات این دو گیت وی با مراکز محلی مجتمع فولاد و مراکز بین شهری و موبایل به صورت دوگانه می باشد. هسته مرکزی این دستگاه بر اساس پروتکل IP طراحی شده و کلیه ارتباطات آنالوگ و دیجیتال پس از تبدیل به پروتکل Voip در سیستم به یکدیگر متصل می گردند. کلیه اجزا از جمله منابع تغذیه، پردازنده مرکزی و شبکه IP به صورت دوگانه بوده و در حالت Active/Standby کارمی کند.
این مرکز عملیات ترانزیت مکالمات داخلی و خارجی مجتمع فولاد مبارکه که از سمت مشترکین به مرکز هزار شماره ای محلی ایجاد می گردد را انجام می دهد.

Powered by Froala Editor

//